Na zlepšenie našich služieb používame cookies.

Voskovky majú hladký povrch. Základom voskoviek na papier sú kvalitné pigmenty a prírodne vosky, vrátane včelieho. Dobre prekrývajú, nefarbia prsty, sú netoxické a nelámavé a sú vhodné na tieňovanie. Ľahko sa odstraňujú a nezanechávajú škvrny. Maľujú nimi hlavne deti, ale pre rôzne techniky ich využívajú aj maliari pri maľovaní na papier, textil atď. Zvyškami voskoviek sa môžu farbiť napr. sviečky.

Voskovky vodeodolné

Voskovkv vodeodolné - voskovky na bázi vosku, včelieho vosku a pigmentov nepriehľadného charakteru s vysokým farebným efektom. Vhodné sú pre farebný a biely papier, lepenku, kartón i plátno. Plastový kryt chráni jednotlivé pastely, ale je zároveň ergonomicky vytvarovaný a pohodlný do ruky. Tieto voskovky môžu byť použité na techniku "graffiti", ktorá sa skladá z niekoľkých vrstiev farieb, do ktorých vyryjeme v hornej vrstve jemné linky tak, aby sa ukázala základná farba. Intenzívne a svetlé odtiene, zaujímavé efekty i lesk získate pomocou olivového oleja, kedy prebytočný olej absorbujte savou papierovou servítkou.

Voskovky rozmývateľné

Voskovkv rozmývateľné - akvarelové. Voskovky so špičkou sú vložené do plastového držiaka a sú vysúvateľné. Rozmývateľné sú vodou, obsahujú širokú škálu farieb.
Nelámavé voskovky - ich ergonomický tvar je vhodný aj pre malé rúčky. Sú vhodné na všetky druhy papiera, kartónu a lepenky, ale aj na drevo a nerovný povrch. Výhodou je, že nešpinia ruky, vytvárajú hladké a pravidelné čiary, bez zápachu. Ľahké orezávanie, atraktívna a široká škála farieb, nelepia a nenechávajú zvyšky. Voskovky majú hladký povrch, dobre prekrývajú, sú vhodné na tieňovanie. Vhodné pre všetky vekové kategórie.

Kresliaca vosková gulička

Kresliaca vosková gulička - pre deti, ktoré ešte nevedia držať v ruke ceruzku. Formuje dlaň a učí správnemu uchopeniu ceruzky. Prevedenie v základných farbách, výborne kreslí na hladký povrch (vaňa, obkladačky a pod.), z ktorého ju umyjete jedným ťahom mokrou handrou. Doporučený vek od 2 rokov.

Tvrdé voskovky – majú atraktívne tvary napr. hlavy medvedíka a nezanechávajú škvrny ani na rukách. Sú bez zápachu a majú veľkú kryciu schopnosť. Voskovky majú ergonomický tvar vhodný pre detskú ruku. Širokou stranou voskovky sa ľahko vyfarbia i veľké plochy.

Tvrdé voskovky

Voskovky s trojuholníkovým úchopom – voskovkové kamene. Sú vyrobené z včelieho vosku a prírodných pigmentov. Jedná sa o nový typ voskoviek s vysokou kryciou schopnosťou a možnosťou vytvárať dúhové odtiene. Neodpudzujú iné pigmenty, obrázky môžete popísať fixkami, guľôčkovým perom a dozdobiť pečiatkami. Napomáhajú k rozvíjaniu hrubej a jemnej motoriky, správneho držania písacieho a dielenského náradia, korigujú problémy dysgrafického rázu. Vplyv farebných odtieňov pôsobí kladne na detskú psychiku, majú obdobný účinok ako automatická kresba. Tieto voskovky do dlane sú vytvorené pre lepšie uchopenie špeciálne pre detskú ruku. Umožňujú jemné a plynulé vedenie pastelky. Vhodné sú aj pre deti do troch rokov. Majú veľmi intenzívne farby, ale ruky nešpinia a sú netoxické. Sú ideálnym pomocníkom na maľovaní veľkých plôch. Využívajú sa aj pre kreatívne techniky (zdobenie vajíčok, zažehľovacie techniky, technika frotáže, pri miešaní s olejom pre efekt „akvarelových farieb", na výrobu dekoračných a špeciálnych papierov, blahoželaní apod.). Maľba sa dá jednoducho preniesť na papier pomocou papierových a plastových šablón.

"Zdravé" voskovky

V súčasnej dobe sa vyrábajú aj tzv. zdravé voskovky z pravého včelieho vosku. Majú prírodné zloženie, podporujú správne držanie ruky (úchop), nelámu sa, ľahko s nimi deti vyfarbia aj väčšie plochy a vydržia oveľa dlhšie ako klasické voskovky. Ďalšiou prednosťou je, že sú ľahko umývateľné. Sú určené pre deti už od 1 roku.